اینجا هستید:
تفاوت آبگرمکن دیواری با ایستاده (زمینی)
تفاوت آبگرمکن دیواری با ایستاده (زمینی)

تفاوت آبگرمکن دیواری با ایستاده (زمینی)

مقایسه آبگرمکن های دیواری (مخزن دار و بدون مخزن) با آبگرمکن های ایستاده (مخزنی)

زیبا جهانگیری

آبگرمکن ‌ها یکی از ضروری ‌ترین تجهیزات خانگی و صنعتی برای تامین آب گرم محسوب می ‌شوند. آنها نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی دارند. دو نوع رایج آبگرمکن ‌ها که به طور مداوم استفاده می ‌شوند، آبگرمکن ‌های دیواری و ایستاده هستند. هر کدام از این دو نوع آبگرمکن دارای ویژگی‌ هایی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

آبگرمکن دیواری

آبگرمکن‌ های دیواری یکی از پیشرفته ‌ترین و کارآمد ترین سیستم ها برای تامین آب گرم به شمار می ‌آیند مزیت اصلی آبگرمکن‌ های دیواری، صرفه‌ جویی در فضا است. این دستگاه ‌ها کوچک و کم ‌جا هستند و به راحتی می‌ توانند روی دیوار نصب شوند، از این رو گزینه‌ ای مناسب برای آپارتمان ‌ها و خانه‌ های کوچک محسوب می ‌شوند. همچنین در مدل دیواری، آبگرمکن ها به صورت برقی، گازی و دوگانه سوز موجود می باشند که این آبگرمکن ها به صورت مخزن دار و بدون مخزن می باشند.

ویژگی های آبگرمکن دیواری
ویژگی آبگرمکن های دیواری

صرفه ‌جویی در فضا

آبگرمکن‌ های دیواری به دلیل طراحی جمع و جور، فضای بسیار کمی را اشغال می ‌کنند. این ویژگی آن ها را برای نصب در مکان ‌هایی با محدودیت فضا مناسب می ‌سازد.

نوع نصب

این دستگاه‌ ها برای نصب نیاز به فضای بزرگی ندارند. همچنین نگهداری آنها نیز نسبتاً ساده است و در صورت نیاز به تعمیرات، دسترسی به قطعات و انجام تعمیرات آسان ‌تر است.

ایمنی بیشتر

آبگرمکن‌ های دیواری معمولاً دارای سیستم ‌های ایمنی پیشرفته ‌ای هستند که از خطرات ناشی از نشت گاز یا برق‌ گرفتگی جلوگیری می‌ کنند. بسیاری از این دستگاه ‌ها مجهز به سیستم‌ های خودکار خاموشی و کنترل دما هستند که ایمنی کاربران را تضمین می ‌کند.

تنظیم دمای دقیق

بسیاری از آبگرمکن‌ های دیواری دارای تنظیمات دقیق دما هستند که به کاربران اجازه می‌ دهد دمای آب را به دلخواه خود تنظیم کنند. این امکان باعث راحتی بیشتر و بهره ‌وری بهتر در مصرف آب گرم می‌ شود.

آبگرمکن ایستاده

آبگرمکن ‌های ایستاده یا مخزنی رایج‌ ترین نوع آبگرمکن ‌ها هستند که دارای یک مخزن ذخیره آب گرم می ‌باشند. این نوع آبگرمکن ‌ها آب را در یک مخزن بزرگ ذخیره می‌ کنند و آن را به طور مداوم گرم نگه می ‌دارند تا در زمان نیاز به راحتی در دسترس باشد. آبگرمکن ‌های ایستاده در انواع و ظرفیت ‌های مختلف موجود هستند و می ‌توانند حجم زیادی از آب گرم را تامین کنند، که این ویژگی آن ها را برای خانه‌ های بزرگتر و یا محیط ‌های صنعتی مناسب می‌ سازد. با وجود اینکه این دستگاه ‌ها به فضای بیشتری نسبت به آبگرمکن ‌های دیواری نیاز دارند، اما قابلیت تامین مداوم آب گرم را دارا هستند و می‌ توانند به طور همزمان نیاز چندین خروجی آب گرم را برطرف کنند.

آبگرمکن ایستاده
ویژگی آبگرمکن های ایستاده (زمینی)

ظرفیت ذخیره‌سازی بالا

آبگرمکن ‌های ایستاده دارای مخزن بزرگی هستند که می ‌توانند حجم زیادی از آب گرم را ذخیره کنند. این ویژگی باعث می ‌شود تا در مواقعی که نیاز به حجم زیادی از آب گرم وجود دارند، بتوانند به راحتی نیاز را برآورده کنند.

تأمین آب گرم فوری

به دلیل وجود مخزن آب گرم، این نوع آبگرمکن ‌ها قادرند آب گرم را به محض باز شدن شیر آب، تامین کنند. این ویژگی آن ها را برای استفاده در خانه‌ های بزرگ و مکان‌ هایی با مصرف بالا مناسب می‌ سازند.

تنوع در ظرفیت و اندازه

آبگرمکن ‌های ایستاده در اندازه ‌ها و ظرفیت ‌های مختلفی موجود هستند، از آبگرمکن ‌هایی با ظرفیت کوچک برای مصرف خانگی گرفته تا آبگرمکن ‌های بزرگ صنعتی. این تنوع به کاربران امکان می‌دهد تا بر اساس نیاز خود، مناسب‌ترین ظرفیت را انتخاب کنند.

گزینه ‌های متنوع مصرف انرژی

این نوع آبگرمکن ‌ها می‌ توانند با مصرف انرژی مختلفی مانند گاز شهری یا مایع و برق کار می کنند. این تنوع در منبع تغذیه به کاربران انعطاف بیشتری در انتخاب و استفاده از آبگرمکن می‌ دهد.

امکان اتصال به سیستم ‌های گرمایش مرکزی

بسیاری از آبگرمکن ‌های ایستاده قابلیت اتصال به سیستم‌ های گرمایش مرکزی را دارند، که می ‌تواند به بهینه ‌سازی مصرف انرژی و کارایی بیشتر سیستم گرمایشی کمک کند.

تفاوت آبگرمکن دیواری با ایستاده

با توجه به موارد اشاره شده می توان مهم ترین تفاوت آبگرمکن دیواری با ایستاده را به موارد زیر تقسیم کرد:

  1. نوع نصب: آبگرمکن های دیواری مناسب ترین گزینه برا فضاها و محیط هایی است که با محدودیت در محل نصب مواجه هستند. اگر محلی که برای نصب آبگرمکن خود در نظر گرفته اید کوچک است، آبگرمکن دیواری بهترین انتخاب خواهد بود. اما اگر با چنین محدودیتی مواجه نباشید می توان از آبگرمکن های استاده هم استفاده نمود.
  2. مخزن دار یا بدون مخزن؟ بسیاری از خریداران آبگرمکن های بر این باور هستند که تمامی آبگرمکن های دیواری بدون مخزن هستند. این تصور کاملا اشباه بود و آبگرمکن های دیواری خود دارای مدل های مخزن دار و بدون مخزن هستند. اینکه کدام مدل برای شما مناسب است بستگی به خود شما و شرایطتان دارد. 
  3. برقی یا گازی؟ هر دو نوع از آبگرمکن های دیواری و گازی دارای مدل های گازی و برقی هستند.
هنوز نتونستی چیزی که میخوای، پیدا کنی؟!

دمایار با تمام تجربه و تخصصی که داره، همیشه و همه جا همراهته. کارشناسای این مجموعه مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالاتت هستن تا کمک کنن بهترین انتخاب رو داشته باشی.

همه روزه به جز ایام تعطیل

از 9 تا 18

مشاوره خرید رایگان