اینجا هستید:
قیمت آبگرمکن برقی دیواری کوچک
قیمت آبگرمکن برقی دیواری کوچک

قیمت آبگرمکن برقی دیواری کوچک

راهنمای خرید، لیست قیمت و مقایسه آبگرمکن برقی دیواری کوچک

علی عبداله پور
علی عبداله پور

کاربرد آبگرمکن برقی دیواری کوچک:

نقش آب گرم را در زندگی امروزه نمی توان منکر شد، همانطوری که می دانید بیشتر کارهای ضروری در منزل مانند: استحمام کردن، شستن ظرف ها، شستن لباس، دست، صورت و … مستلزم وجود آب گرم است.

برای گرم کردن آب نیاز به آبگرمکن دارید که یکی از انواع مختلف آبگرمکن نوع برقی آن یا آبگرمکن برقی است.

در بیشتر اماکن مانند خانه های آپارتمانی، مغازه ها، ادارات، شرکت ها و… به علت محدودیت در مورد کوچک بودن محل نصب، استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک می تواند بسیار راحت و پرکاربرد باشد.

آبگرمکن برقی دیواری کوچک دارای چندین برتری مهم نسبت به دیگر مدل های آبگرمکن موجود، در بازار کشور است:

 • عدم نیاز به فضای بزرگ برای نصب
 • عدم نیاز به دودکش در محل نصب
 • قیمت پائین
 • مصرف برق کم
 • تامین آب گرم با سرعت بالا

موارد استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک

موارد استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک

از آبگرمکن برقی دیواری کوچک می توان در محیط ها و شرایط گوناگونی استفاده نمود که در پائین به چند مورد اشاره می نمائیم:

 • آرایشگاه ها:

میزان آب گرم مورد نیاز آرایشگاه ها و به خصوص آرایشگاه های مردانه بسیار محدود و با فاصله زمانی از یکدیگر است. همچنین در بسیاری از موارد دیده شده است که محل نصب آبگرمکن از محل دودکش فاصله زیادی دارد. در این موارد استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک می توان بسیار مفید واقع شود.

 • رستوران ها و کافی شاپ ها:

رستوران ها و کافی شاپ های کوچک به خاطر استفاده محدودی که از آب گرم دارند می توانند یکی از مهم ترین محل ها برای استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک به شمار روند. همچنین در بسیاری از کافی شاپ ها به علت محدودیت در محل نصب و صدای بلند آبگرمکن های گازی نمی توان از آن ها استفاده کرد و قطعا آبگرمکن برقی دیواری کوچک می تواند بسیار راه گشا باشد.

 • ادارات، شرکت ها و مغازه ها:

در چنین اماکنی بیشترین میزان مصرف آب گرم مربوط به آبدارخانه و سرویس بهداشتی می باشد. کاملا واضح است که در این مکان ها امکان استفاده از آبگرمکن های حجیم وجود نخواهد داشت. و آبگرمکن برقی دیواری کوچک راحتی در نصب و استفاده را به ارمغان خواهد آورد.

 • خانه باغ، ویلا، نگهبانی:

استفاده از آبگرمکن های گازی در این اماکن به علت امکان نشت گاز و یا انفجار توصیه نمی گردد. علاوه بر این در بسیاری از این امکان دسترسی به گاز شهری وجود ندارد و خواسته و ناخواسته استفاده از آبگرمکن برقی دیواری کوچک می توان مشکل گشا باشد.

آبگرمکن برقی دیواری کوچک چه ویژگی هایی دارد؟

آبگرمکن برقی دیواری کوچک چه ویژگی هایی دارد؟

مخزن دار یا بدون مخزن؟ هنگامی که از آبگرمکن های کوچک صحبت به میان می آید اولین چیزی که به ذهن خطور می کند استفاده از آبگرمکن های بدون مخزن است. این دسته از آبگرمکن ها (مخصوصا اگر برقی باشند) مصرف برق بسیار بالایی دارند و با توجه به افزایش تعرفه های برق در سال جاری استفاده از این دست از آبگرمکن ها می تواند چالش برانگیز باشد. همچنین آبگرمکن های بدون مخزن (هم برقی و هم گازی) معمولا قیمت تمام شده بالاتری نسبت به مدل های مخزن دار دارند.

ابعاد و ظرفیت: آبگرمکن های برقی دیواری دارای ابعاد و ظرفیت های بسیار متنوعی می باشند. در صورتی که نیاز به آب گرم فراوان نداشته باشیم استفاده از مدل های 10 و 15 و 20 لیتری این دستگاه ها بسیار مناسب خواهد بود.

این مدل ها معمولا بسیار سبک بوده و حتی قابلیت نصب در زیر سینک، داخل سرویس بهداشتی، رختکن و فضاهای غیر قابل استفاده را هم دارند.

قیمت آبگرمکن برقی دیواری کوچک

قیمت ابگرمکن دیواری کوچک copy

در زمان نگارش این پست، آبگرمکن های برقی دیواری کوچک موجود در بازار کشور قیمتی معادل 1 میلیون و 300 هزار تومان الی 3 میلیون و 800 هزار تومان دارند.

این اختلاف قیمت به علت تکنولوژی های استفاده شده در این دستگاه ها و کیفیت مواد اولیه آن ها است.

 • آبگرمکن های برقی دیواری کوچک ولومی:

معمولا از ترموستات های ولومی شکل و درجه نشان دهنده دمای آب گرم (درجه عقربه ای) استفاده می کنند. ترموستات های ولومی دارای دقت پائینی در تنظیم دمای آب گرم هستند. همچنین درجه های عقربه ای به کار برده شده در این دستگاه ها معمولا عملکرد غیر قابل اعتمادی دارند و در بیشتر مواقع اصلا کار نمی کنند!

 • آبگرمکن برقی دیواری دیجیتالی:

این دسته، نسل جدید آبگرمکن های برقی می باشند. از مهم ترین ویژگی های این دستگاه ها می توان به تنظیم دقیق دمای آب گرم و نمایش این دما با دقت بسیار بالا اشاره کرد. ناگفته نماند قیمت مدل های دیجیتالی در مقایسه با رقیب آنالوگ خود کمی بالاتر خواهد بود. البته این تفاوت قیمت نسب به امکانات و طول عمر بالای این دستگاه ها کاملا قابل توجیه است.

 • حجم واقعی آبگرمکن ها:

متاسفانه به علت نبود نظارت در فرایند تولید و عرضه دستگاه های آبگرمکن بسیار دیده شده است که ظرفیت درج شده در مشخصات فنی دستگاه ها صحیح نبوده و کمتر از میزان واقعی آن است. حتما در هنگام انتخاب و خرید این مورد را به دقت بررسی نمائید.

 • ضخامت ورق مخزن:

ورق مورد استفاده در تولید آبگرمکن های برقی میتواند ضخامت 1 تا 2.5 میلیمتری داشته باشد. با توجه به اینکه امکان بررسی این مورد به صورت دقیق هنگام خرید وجود ندارد، توجه به وزن دستگاه می توان راهنمای خوبی باشد.

 • نوع ورق به کار برده شده در تولید مخزن:

ورق های استفاده شده برای تولید مخزن آبگرمکن ها به دو صورت گانوانیزه گرم و سرد تقسیم می گردند. ورق های گالوانیزه گرم مقاومت بالاتری نسبت به مدل های سرد دارند و دیرتر دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شوند. این مورد هم می تواند در قیمت گذاری آبگرمکن برقی دیواری تاثیر زیادی داشته باشد.

 • ابعاد و ظرفیت:

آبگرمکن های برقی دیواری دارای ابعاد و ظرفیت های بسیار متنوعی می باشند. در صورتی که نیاز به آب گرم فراوان نداشته باشیم استفاده از مدل های 10 و 15 و 20 لیتری این دستگاه ها بسیار مناسب خواهد بود.

این مدل ها معمولا بسیار سبک بوده و حتی قابلیت نصب در زیر سینک، داخل سرویس بهداشتی، رختکن و فضاهای غیر قابل استفاده را هم دارند.

هنوز نتونستی چیزی که میخوای، پیدا کنی؟!

دمایار با تمام تجربه و تخصصی که داره، همیشه و همه جا همراهته. کارشناسای این مجموعه مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالاتت هستن تا کمک کنن بهترین انتخاب رو داشته باشی.

همه روزه به جز ایام تعطیل

از 9 تا 18

مشاوره خرید رایگان